Close

Ze světa realit

Ve 3. čtvrtletí u nás domy meziročně zdražily o 12,3%, uvádí Eurostat. Oproti tomu v Evropské unii ceny nemovitostí ve 3. čtvrtletí narostly o 4,6%.

A co Praha?

Pojďme se zaměřit na Prahu, kde cena nových bytů meziročně vzrostla o 19%, přičemž průměrná cena bytu v novostavbě je 90tisíc korun za metr čtvereční.

Ceny bytů?

Nejvíce bytů developeři prodali na Praze 9. Nejlevnější byty můžeme hledat na Praze 4 a 9. Bytů, developerských projektů, rodinných domů a stavebních pozemků je nedostatek. V tomto roce se očekává růst cen převážně ve větších městech.

Bydlení za Prahou?

Mnoho lidí se uchyluje k bydlení za městem. V okolí Prahy jsou vyhledávané lokality Psáry, Říčany u Prahy, Hostivice, Čelákovice, Jahodnice a mnoho dalších. Jednou z atraktivních lokalit jsou také Olešky, kde máme momentálně v nabídce rodinný dům.

A jak se daří našim klientům?

Naši realitní makléři v lednu nezaháleli. Podařilo se jim prodat 2 nemovitosti v celkové hodnotě více než 11milionů korun.

Jednalo se o byt v Milánské ulici a pozemek v Újezdě nad Lesy. Na bytě se bylo podívat během měsíce 17 zájemců, pozemek se prodal během víkendu.

Díky kvalitní prezentaci nebylo nutné snižování ceny.

Chcete také prodat výhodně svou nemovitost zcela bez starostí?

Jsme tu pro Vás.

KAM DÁLE?

Příjmy z pronájmů a ubytovacích služeb se musí danit

Příjmy z pronájmů a ubytovacích služeb se stávají oblíbeným přivýdělkem. Na daňové povinnosti ale pronajímatelé mnohdy zapomínají. Pronajmout byt totiž neznamená totéž …

04/10/2017
→ číst dále

Ceny bytů rostou dvakrát rychleji než mzdy

13/04/2018

Počet nově postavených i zahájených bytů v České republice se rok od roku zvyšuje. Přesto nabídka volných bytů k prodeji výrazně nestačí poptávce, …

→ číst dále