Close

Vlasák řádil v Gyoru

Slavie U16 vyhrála kvalitně obsazený turnaj v Gyoru. Adam Vlasak dal v každém utkání gól! Skvělá práce Vlasy!

 

Tým U16 porazil na úvod turnaje srbský tým Vojvodina Nový Sad 4:2. V dalším zápase se poté utkal se Slovanem Bratislava, tomu podlehl 3:4. Díky výhře 1:0 nad Rapidem Vídeň mohli mladší dorostenci slavit postup do nedělního finále proti slavnému italskému Laziu Řím. Finále zvládli hráči Slavie na výbornou a díky výhře 2:0 mohli slavit první místo.

„K vítězství na takovém turnaji je třeba, aby se sešlo hodně věcí. Obrovská vyrovnanost a kvalita zúčastněných týmů znamenala, že ve všech zápasech skutečně rozhodovaly detaily a občas i štěstí. Vzhledem k náročnosti zápasů byla důležitá i celková vyrovnanost a kvalita hráčského kádru, což jsme poznali na vlastní kůži. Ve finálovém zápase jsme se museli obejít bez 3 důležitých hráčů, ale kluci si s tím dokázali poradit kondičně i herně. Zápasy s evropskými týmy ukázaly hráčům jejich rezervy, které se často v našich podmínkách tolik neprojeví,” řekl k výkonu svých svěřenců na turnaji trenér Milan Titěra.

Turnaj se odehrával ve sportovním centru týmu ETO FC Győr, které patří mezi nejmodernější a nabízí hráčům skvělé podmínky pro trénování. „Kluci rovněž poznali, jak funguje jedna z nejlepších mládežnických akademií v Maďarsku a měli možnost být tři dny součástí života v tréninkovém centru. Finálové utkání sehráli na hlavním stadionu několikanásobného maďarského mistra. Poděkování patří výborným organizátorům, kteří poskytli maximální servis všem zúčastněným hráčům i trenérům,” pochválil podmínky na turnaji trenér U16 Milan Titěra.

 

Zdroj: Slavia.cz

KAM DÁLE?