Close

První měsíc plošné karantény za námi: Jak si na tom stojí investice?

Dopad zastavení ekonomiky momentálně nejvíce pociťují investoři.

Kapitálové trhy dostaly tvrdou ránu.

Nejvyšší sešup zaznamenaly akcie i dluhopisy. Nemovitosti zatím svou cenu drží, ale i zde se vývoj může rychle změnit. Bavíme-li se však například o nemovitostních fondech, vydělávajících především na výnosech z nájmů, tak zde je klíčové složení nemovitostí a nájemníků v těchto portfoliích. Například ty fondy, které ve svých portfoliích drží plochy pronajímané supermarketům, lékárnám, drogeriím apod., i v době pandemie COVID-19 logicky výnos připisují. A co komodity? Nutno říci, že v komoditách situace není jednotná. Zatím co se cena ropy téměř každý den propadá, zlato a stříbro nabírá dech a mnozí v ně v těchto dnech věří.

Ať se nyní skládá Vaše investiční portfolio z čehokoli, je třeba myslet na základní pravidla: nepodléhejte emocím a nepanikařte. Investice jsou většinou nastavené i s investičním horizontem. Krize přicházejí a po nich následují opět doby růstů. Proto konzultujte své kroky s poradci dříve, než začnete zběsile prodávat svá portfolia.

Nezapomeňte, že každá recese je i investiční příležitostí! V současné době vzniká i možnost na recesi vydělat. Aktivity centrálních bank poženou ceny opět vzhůru! Tímto pro Vás může vzniknout příležitost nejen v jednorázových investicích, ale zejména i v těch pravidelných, díky kterým dokážete ideálně načasovat vhodnost investice a s budoucím růstem se krásně svézt.

KAM DÁLE?

První měsíc plošné karantény za námi: Jak si na tom stojí hypoteční trh?

Hypoteční trh 16.3.2020 ČNB snížila základní úrokovou sazbu z 2,25 % na 1,75 %; 26.3.2020 ČNB opět snížila základní úrokovou sazbu …

15/04/2020
→ číst dále

První měsíc plošné karantény za námi: Jak se změnil pojistný trh?

15/04/2020

I na trhu pojištění se odehrávají zajímavé novinky. Prakticky všechny pojišťovny okamžitě nasazují online možnosti sjednávání svých pojistných smluv. Dnes …

→ číst dále