Close

Proč spolupracovat s profíky?

Proč spolupracovat s profíky?

 

Pokud jste v minulosti či současnosti hledali nemovitost na internetu, jistě jste narazili na několik inzerátů, které se šablonovitě opakovaly. Je v podstatě jedno, jestli se jednalo o inzeráty k pronájmu či prodeji nemovitosti. Některé inzeráty dokonce vypadají tak, jako kdyby makléř bytem či domem doslova jen proběhl. Na fotografiích jsou věci, které vidět nepotřebujete a občas dokonce nechcete, například osobní věci původních majitelů. Naopak důležité věci často chybí. Otázkou pak zůstává, kolik toho takový makléř o dané nemovitosti vlastně ví? 

Na druhé straně jsou pak inzeráty, které vypadají opravdu zajímavě.  Nemovitost je naklizená, fotky mají úroveň, ale zároveň působí přirozeně. Nechybí půdorys, video nebo virtuální prohlídka, díky které si lze prodávanou či pronajímanou nemovitost barvitě představit. 

Výše popsané dva druhy inzerátů jsou již na první pohled snadno odlišitelné. V případě prvního typu inzerátu, se většina potenciálních zájemců podívá maximálně na cenu. Zhodnotí, zda je vysoká či nízká a více si takové nemovitosti nevšímají.

Druhý druh inzerátu má ale mnohem větší potenciál. Například 3D (virtuální) prohlídka potenciálnímu zájemci naskýtá možnost nejen se v nemovitosti lépe zorientovat a to ještě dříve než ji navštíví, ale především možnost prohlédnout si každý kout a představit si, jak by se v takovém domově bydlelo.

 

Z praxe máme ověřeno, že takovéto nástroje propagace nemovitosti přimějí potenciálního zájemce k opakované návštěvě inzerátu.

 

Ano, je ale nutné říct, že za inzerátem od opravdového profíka se skrývá více práce, a to jak realitního makléře, tak celého jeho týmu. Přípravy a práce před inzerováním nemovitosti totiž mnohdy zahrnují vyklizení nemovitosti, malování, práci homestagerů apod. Tyto přípravy potřebují svůj čas, nejde je stihnout za hodinu. Někdy taková příprava trvá i týdny nebo celý měsíc, záleží na stavu nemovitosti. 

 

Co je odměnou za tuto práci? Seriózní zájemci, kteří si Vaši nemovitost doslova zamilují a budou ochotni ji koupit či pronajmout i za vyšší cenu! 

Chcete i Vy prodat nebo pronajmout  svou nemovitost za co nejvíce peněz? Napište mi, společně to zvládneme, Váš Michal Sokol.

KAM DÁLE?

Prázdná nemovitost

Vlastníte nemovitost, která je již nějakou dobu nevyužitá? Stále platíte poplatky, ale místo toho, aby Vám nemovitost vydělávala s ní máte …

06/02/2020
→ číst dále