Close

Prázdná nemovitost

Vlastníte nemovitost, která je již nějakou dobu nevyužitá? Stále platíte poplatky, ale místo toho, aby Vám nemovitost vydělávala s ní máte jen starosti? Schůze vlastníků, opravy, odečty energií za vaší přítomnosti a každoroční daně? 

I to přináší vlastnictví bytů. Jaké pozitivní možnosti Vám vlastnictví bytu přináší? Nabízí se jich hned několik: 

  1. Prodej nemovitosti – tato varianta se zajisté nabízí jako první logická. Prodejní ceny nemovitostí jsou na historickém maximu. Dá se říct, že nebyla lepší doba na prodej nemovitosti. Navíc, utržené peníze z prodeje se dají využít mnoha způsoby, můžete je například dále zhodnocovat. Každý určitě najde možnost investic, které ho zaujmou. 

Na druhou stran  si ale také můžete konečně splnit své sny: koupit vysněné auto, vyrazit na dovolenou? To vše je jen a jen na Vás.

  1. Další variantou je pronájem – v dnešní době máme 2 možnosti pronájmu. Krátkodobý a dlouhodobý pronájem. Každá z variant sice vyžaduje dodatečně dodatečné vícepráce, ale můžete si tak zajistit fixní měsíční příjem. Pokud potenciální příjem z krátkodobého a dlouhodobého podnájmu porovnáme, že zřejmé, že u krátkodobého pronájmu můžete dosáhnout vyšší renty, ovšem za cenu vyšších vynaložených nákladů i energie a znalostí. 

Obě varianty jsou většině vlastníků známé. Přesto je stále mnoho neobsazených nemovitostí. Z praxe mohu říct, že majitelé často váhají pro jakou variantu se rozhodnou. V minulosti se na mě obrátilo několik klientů, kteří například zdědili nemovitost, ale k prodeji či pronájmu se rozhodli až po několika letech. Mezitím nemovitost chátrala, jako každá neobývaná nemovitost, a nakonec byli původní vlastníci rádi, že se o ní postaral nový majitel. 

Patříte i Vy mezi takové majitele? Neváhejte si domluvit nezávaznou schůzku a společně vymyslíme, jak vaší nemovitost efektivně využít. 

 

 

Autor: Michal Sokol

KAM DÁLE?

100 % hypotéka? Lze ještě získat úvěr na celou hodnotu nemovitosti?

Při pořizování nového bydlení je ideální mít naspořeno, a to alespoň část nákupní ceny. Ostatně po nákupu je potřeba počítat …

27/01/2020
→ číst dále

Proč spolupracovat s profíky?

13/02/2020

Proč spolupracovat s profíky?   Pokud jste v minulosti či současnosti hledali nemovitost na internetu, jistě jste narazili na několik inzerátů, které …

→ číst dále