Close

Našel již bitcoin své úplné dno?

S bitcoinem je to jako na houpačce. Raketově roste i klesá, až to jednoho překvapí. Můžeme se těšit na další překvapivý růst?

 

Asi každý slyšel o bitcoinu a jeho bláznivých pohybech, které byly doprovázeny silnými emocemi mnoha spekulantů. Již v roce 2014 po krádeži bitcoinů z burzy Mt. Gox hlásili mnozí o konci bitcoinu jako nepoužitelného digitálního aktiva. Bitcoin následně utrpěl šok ve veliosti 87% ztráty od svého maxima.

 

Ovšem místo konce éry bitcoinu začali světový programátoři a leadeři vyvíjet další kryptoměny a technologické společnosti, které svou technologií navazovaly na technologii bitcoinu. Na počátku každé revoluce stojí vždy silná vize a v dnešní době začíná generace Z, která vyrostla na modelu Internet of Things, velmi rychle dospívat a zaujímat svá místa v popředí velkých světových společností.

 

V půli roku 2015 se bitcoin probudil a začal opět nabírat na síle. V průběhu procesu již vycházely nové kryptoměny a jejich počet začal exponenciálně narostl a s tím i počet podvodů kvůli absenci legislativy. Vize nabírala na obrátkách a během let 2016 a 2017 se z generace Z stali nejmladší milionáři po celém světě díky svým technologickým start-upům.

 

Na konci roku 2017 se media globálně opřela o medializaci bitcoinu. Bohužel tehdejší kryptoměnový svět to nebyl schopný přijmout. Většina typických burz jako Poloniex, Bittrex, Binance, Bitfinex nebyla absolutně připravená na takový nárůst nových členů, a proto museli pozastavit nové registrace. Tento krok byl začátkem konce dalšího růstového cyklu kryptoměn.

 

Roky 2018 a 2019 patří opět restrukturalizaci

Každá krize mění aktuální stav. A to buď k dobrému, že dojde ke zpevnění struktur, nebo k úplnému rozpadu. Po pádu na konci roku 2017 se cena bitcoinu propadla o 85%. Někteří naši členové týmu jsou v kryptoměnách od roku 2013 a ty vám s jistotu řeknou, že se opakuje stejný cyklus dochází k dalšímu nejen technologickému vývoji, ale hlavně legislativnímu procesu a celé další pokročilé adaptaci kryptoměn.

 

Musíme si uvědomit že nyní stále ještě nejsou kryptoměny oficiální finanční aktiva, která by Wall Street zařadil do svých portfolií. Stále neproběhla globální osvěta a stále mezinárodní holdingy nepřijaly platby v kryptoměnách. Toto všechno nás stále čeká. Navíc tato krize vyplaví mnoho špíny  a trh se kompletně vyčistí. My očekáváme, že v roce 2019 se již dočkáme 1. ETF na bitcoin a dalších právních řešení mezi jednotlivými státy, které chtějí participovat na technologii kryptoměn.

 

Zdroj: finance.cz

KAM DÁLE?

Stavební spoření si letos uzavře půl milionu klientů

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) má nově jediného vlastníka. Její dosavadní majoritní majitelka ČSOB totiž koupila za 240 milionů eur (6,1 …

27/04/2019
→ číst dále

Co brát do úvahy, abyste investovali moudře a s očekávaným výnosem

28/05/2019

Jednou z největších chyb, kterých se investoři dopouštějí, je fakt, že si neodpoví na základní otázky. Co od svého investování …

→ číst dále