Close

Na cestovním pojištění Češi nešetří, většina volí prémiovou variantu

Sjednat si cestovní pojištění na cestu do zahraničí je, zdá se, samozřejmostí pro většinu Čechů. A když už si pojistku uzavřou, tak v převážné většině případů zvolí tu nejdražší. Mezi lidmi je zájem i o připojištění autoasistence.

Statistiky ePojisteni.cz naznačují, že lidé na cestovním pojištění odmítají šetřit. Raději si připlatí za kvalitnější pojistku, než aby jim případná pohroma na dovolené zruinovala rodinný rozpočet.

„Podle našich statistik si 64 procent cestovatelů před cestou za hranice vybere prémiovou variantu cestovního pojištění, která obsahuje kromě pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb také pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel, zpoždění letu a právní asistenci,“ upřesnil aktuální poptávku na trhu Ladislav Gruber, analytik ePojisteni.cz.

Prémiové dražší varianty cestovního pojištění v sobě zahrnují jak krytí rozsáhlejšího seznamu škod, tak poskytují mnohem vyšší, nebo dokonce neomezené pojistné limity, především pak léčebných výloh.

Standardní pojistku si sjednává třetina lidí a pouze tři ze sta se na cestovním pojištění snaží co nejvíce ušetřit a volí nejlevnější varianty.

Popularita autoasistence roste

Češi čím dál častěji volí k cestovnímu pojištění i krátkodobé připojištění vozidla, tzv. autoasistenci. Pokud se vám v zahraničí auto porouchá, případně dojde k nehodě, pojišťovna proplatí například výdaje spojené s odtahem nepojízdného vozidla, dále pak účet za zapůjčení náhradního vozidla či platby za dočasné ubytování a náhradní dopravu.

„Připojištění autoasistence do zahraničí si k prémiovému připojištění aktuálně sjedná přibližně každý desátý motorista. Češi si uvědomují rizika a komplikace, které je mohou na cestě potkat, a zájem o připojištění vozidla tak v posledních letech výrazně roste. Když porovnám data za červen letošního a minulého roku, narostly prodeje přibližně o 160 %,“ potvrzuje rostoucí trend Ladislav Gruber.

Autoasistenci si Češi nejčastěji sjednávají při cestách do Chorvatska, Slovinska, Rakouska a Itálie. Naopak, jak ukazují statistiky, připojištění auta neřeší, když vyrážejí na cesty na Slovensko.

Cena připojištění technické asistence vozidla vyjde na několik stokorun. Kolik zaplatíte, záleží na počtu dní pojištění bez ohledu na značku či stáří auta. Při cestě do pěti dní zaplatíte okolo 300 korun, do 10 dní okolo 500 korun a měsíc přijde v průměru na 600 korun.


Pojištění storna na chvostu zájmu

Stále více žádané je také připojištění zpoždění nebo zrušení letu, zavazadel, pojištění právní ochrany nebo nákladů na cestu a ubytování blízké osoby.

Dalším specifickým pojištěním je krátkodobé pojištění domácnosti po dobu pobytu v zahraničí, nákladů na veterinární léčbu zvířete nebo pojištění půjčeného vozidla.

Na druhou stranu, ale mají Češi jen minimální zájem o pojištění storna zájezdu. „Lidé pravděpodobně vnímají toto pojištění jako extrémně drahé. Je potřeba si ale uvědomit, že při zrušení dovolené krátce před odjezdem přijdou na storno poplatcích o řádově více peněz. Pro rodinu, která za dovolenou zaplatí 50 až 60 tisíc korun, vychází pojištění storna okolo dvou tisíc korun. Důvodem nízkého zájmu může být i fakt, že pojištění nelze sjednat na poslední chvíli, ale pouze v předstihu při placení zálohy nebo celé ceny dovolené,“ dodal Gruber.

 

 

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/finance/

KAM DÁLE?

Kde dostanete nejvyšší odměnu za založení účtu?

Jaké odměny nyní poskytují banky za založení účtu? Která banka vám dá 1 000 Kč? A jaké další podmínky musíte …

30/07/2019
→ číst dále

Na dani z příjmů lze ušetřit i díky školkovnému

27/08/2019

Takzvané školkovné je zjednodušený název pro slevu na dani z příjmů na umístění dítěte v předškolním zařízení. Tuto slevu mohou v podstatě bez …

→ číst dále