Close

Chyba v zákoníku: Když prodáváte byt, parkovací stání musíte nabídnout sousedům

Poslanci chtěli opravit občanský zákoník a udělali další omyl. Sousedé z bytového domu budou mít předkupní právo na vaše místo ve společné garáži.

Článek

Velká část majitelů bytů, k nimž patří i parkovací stání, se musí od příštího roku připravit na jednu podstatnou komplikaci. Pokud se rozhodnou svůj byt prodat, budou muset garážové místo nejdřív přednostně nabídnout ke koupi sousedům z domu.

A riskovat tak, že byt budou nakonec prodávat bez parkovacího stání – protože místo v garáži si bude chtít pořídit někdo z obyvatel domu.

Může to být velký problém: Ve větších městech, nebo třeba na horách, se byty, k nimž nepatří vyhrazené místo pro auto, velmi těžko prodávají. Nebo za mnohem méně peněz.

„Zájem o garážová stání, především v oblastech, kde je problém s parkováním, je velký, rodiny mají více než jedno auto. A když někdo mé garážové stání koupí, tak vlastně klesá hodnota mého bytu,“ potvrzuje Petr Bezouška, odborník na občanské právo a člen Legislativní rady vlády.

zdroj:seznam.cz

KAM DÁLE?

AirBnB získala od investorů další miliardu dolarů

Známý americký internetový zprostředkovatel turistických pronájmů AirBnB získal v nejnovějším kole financování od investorů jednu miliardu dolarů (25,5 miliardy Kč). Tržní …

17/03/2017
→ číst dále

Rozdílný příběh 2 identických bytů

04/04/2017

Psal se rok 2015 a já se dostal k prodeji bytu v Praze-Libuši, který sídlí v osmipatrovém panelovém domě v ulici Na Domovině. V tu …

→ číst dále